Ana Sayfa Dernek İletişim Site Haritası
 
Ana Sayfa : Başkandan

Başkandan

Türk KBB ve BBC Yeterlik Kurulu Başkanı

Dr. Erol Keleş
21.11.2016

Kıymetli Meslektaşlarım,


Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi (Türk KBB ve BBC) Yeterlik Kurulubayrağını önümüzdeki iki sene boyunca  taşıma ve daha da ileri götürebilme arzusuyla devraldık.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi (Türk KBB ve BBC) Yeterlik Kurulu Türkiye’de Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisin uzmanlığı düzeyini geliştirme çalışmalarına katkıda bulunan, gönüllülük temelinde özerk çalışan sivil bir kurul olarak 13 Şubat 2005 tarihinde kabul edilen yönerge ile Türk KBB ve BBC Derneği önderliğinde oluşturulmuş ve 24 Mayıs 2005 tarihinde yapılan Genel Kurulda da görevlileri seçilerek kurucu başkanımız Prof. Dr. İbrahim Hızalan hocamızın önderliğinde çalışmaya başlamıştır.Geride bıraktığımız altı dönemi, değerli hocalarımız Prof.Dr. İbrahim Hızalan, Prof. Dr. Tayfun Kirazlı, Prof. Dr. Nazım Korkut, Prof. Dr. Onur Çelik, Prof. Dr. Enis Alpin Güneri ve Prof. Dr. Adil Eryılmaz başkanlığında  ve meslektaşlarımızın büyük özverileriyle başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Emeği geçen, öncelikle kurucu başkanımız Prof. Dr. İbrahim Hızalan hocamız olmak üzere tüm başkanlara minnet ve şükranlarımızı iletiyorum.

Amacımız Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi alanında meslektaşlarımızı ve kurumlarımızı ulusal ve uluslararası standartlara taşıyabilmektir.  Bu çerçevede Türk KBB ve BBC Yeterlik Kurulumuz ve kurulumuz bünyesinde görev yapan komisyonlarımız özveri ile çalışmakta ve bu çalışmalarına devam etmektedir. Sizlerden gelen talep ve istekler doğrultusundaTürk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisinin niteliksel gelişimine yönelik çalışmalar temel hedefimiz olacaktır. Başarılı bir dönem geçirme dileği ile tüm meslektaşlarıma sağlık ve mutluluk dilerim.

Saygılarımla,

 
LookUs & Online Makale